JSW Innowacje na Kongresie Programu dla Śląska.

Inteligentna Kopalnia i Górnictwo 4.0 to główne tematy jakie poruszali przedstawiciele naszej firmy na „Kongresie Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu” Dwudniową debatę nad dotychczasowymi dokonaniami Programu zorganizowano 2 i 3 października w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Po pierwszym półroczu bieżącego roku możemy poinformować, że dzięki Programowi dla Śląska, w gospodarce pracuje już 48 mld zł - tymi słowami minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński otworzył Kongres.

 Przez 2 dni naukowcy, eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów, biznesu, związków pracodawców i strony społecznej dyskutowali o dotychczasowych osiągnięciach oraz o przyszłości naszego regionu.

Rozmawiano o: perspektywach młodzieży na rynku pracy, walce ze smogiem, elektromobilności i przemyśle 4.0

 My na swoim stoisku zaprezentowaliśmy gościom projekty Inteligentnej Kopalni.Głównie te już realizowane, jak: Samodzielna Obudowa Kotwowa wprowadzana do Kopalni Budryk w Ornontowicach, najnowocześniejszy kombajn (Bolter Miner), który będzie tam fedrował oraz projekty wchodzące w skład budowy nowej kopalni Bzie-Dębina. Ministrowi Kwiecińskiemu wręczyliśmy raport dotyczący 17 projektów, jakie firma JSW Innowacje wdraża w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.