Nowe działania JSW Innowacje i Politechniki Śląskiej w zakresie partnerstwa strategicznego na rzecz wspierania podejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym.

JSW Innowacje we współpracy z Politechniką Śląską pozyskały środki z programu Erasmus Plus na realizację projektu pt. „Partnerstwo Strategiczne na rzecz wspierania podejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym w programach studiów związanych z przemysłem wydobywczym”.

Koordynatorem projektu została Politechnika Śląska. Partnerami przemysłowymi są natomiast JSW Innowacje S.A., COBANT Group S.A., a także uczelnie: Uniwersytet w Leoben (Austria), Uniwersytet Techniczny w Madrycie (Hiszpania), Uniwersytet Techniczny w Delft (Holandia), Uniwersytet Techniczny w Tallinnie (Estonia). Główną ideą tej propozycji jest wprowadzenie i rozwój koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym w programach studiów wyższych związanych z przemysłem wydobywczym, takim jak wydobycie minerałów, ropy i gazu. Spółka JSW Innowacje występuje w roli eksperta w zaplanowanych spotkaniach, a także jest odpowiedzialna za przygotowanie programów i opracowań.