IMF 2019 promuje innowacyjność!

JSW Innowacje po raz kolejny partnerem merytorycznym prestiżowej konferencji International Mining Forum, a Jastrzębska Spółka Węglowa gospodarzem imprezy. Dwa lata temu IMF 2017 była przeglądem pomysłów i idei, które pozwolą na skok technologiczny. Celem IMF 2019 jest pokazanie, które z tych działań już podjęliśmy.

Rozwój przemysłu nie jest możliwy bez innowacji. Właśnie nowoczesne rozwiązania i technologie będą promowane podczas tegorocznego Forum. Nie bez powodu górnictwo wkroczyło w epokę  sztucznej inteligencji i robotów, a przemysł 4.0, to już teraźniejszość.

Podczas IMF 2019 zaprezentowane zostaną przemiany, jakie polskie górnictwo przeszło na przełomie wieków. Kluczowym tematem są też wyzwania, jakie stoją dziś przed branżą wydobywczą. Tematy poruszane podczas kwietniowej konferencji w szczególności będą dotyczyły wdrożenia i wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych w kopalniach oraz podjęcia szerokich działań informujących na temat gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania.