Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w związku z kolejną odsłoną projektu „Startupy w Pałacu”.

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, wiceprezes JSW Innowacje Jacek Srokowski oraz drAgnieszka Hankus – Kubica, Koordynator do Spraw Rozwoju w JSW byli gośćmi Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w związku z kolejną odsłoną projektu „Startupy w Pałacu”. Prezydencka inicjatywa ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm i przedsięwzięć w zakresie znalezienia potencjalnych inwestorów, relacji biznesowych i rynków zbytu dla innowacyjnych rozwiązań. Na spotkanie z Prezydentem przedstawiciele JSW zostali zaproszeni, jako potencjalni partnerzy w rozwoju najlepszych startupów.

Obecność przedstawicieli grupy JSW w Pałacu Prezydenckim była wyrazem docenienia ich zaangażowania w tworzenie i pozyskiwanie  unikatowych technologii jutra, związanych z rozwojem sieci sensorowych, wytwarzaniem paliw ekologicznych, ale także z pracami nad rozwojem  systemów bezzałogowych, mających zastosowanie nie tylko w górnictwie, ale w całym przemyśle. Kierunki tego rozwoju kilka miesięcy temu ogłosił prezes grupy JSW Daniel Ozon. Według przedstawicieli JSW Innowacje, rozwój nowoczesnych technologii wspierających przemysł, powinien stanowić przedmiot szczególnego zainteresowania i wsparcia ze strony państwa.

„Startupy w Pałacu” to trzecia odsłona prezydenckiej inicjatywy polegającej na publicznej prezentacji najlepszych pomysłów z dziedziny innowacji i nowych technologii z udziałem przedstawicieli biznesu i nauki. Dwie pierwsze – „Startupy w pałacu – pierwsza edycja” i „Startupy B2B” odbyły się w marcu 2016 roku i wrześniu tego roku. 

Na zdjęciu od lewej: dr Agnieszka Hankus-Kubica, Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, Prezes Sense Monitoring Sp. z o.o. Przemysław Gałązka.